top of page

Aktuálně hrajeme

songy-plakat-web.jpg

PREMIÉRA 12.11.2022

Skupina mužů, žen a dětí. Strkanice, nádraží, hektické ráno. 8:53. Plánovaný odjezd vlaku za dvě minuty! Hlavně nic nepropást! Rychle se nacpat do dveří a urvat to nejlepší místo! 

Každý z cestujících je jiný a přitom jsou všichni stejní. 

Každý si cestuje se svým příběhem. 

Každý si cestuje za svým snem. 

Každý si cestuje se svou starostí. 

Každému jede v hlavě právě ta jeho písnička. 

 

A všechen ten bzukot pozoruje z okna jeden muž, zalévající květiny, a přes výlohu taky servírka Sally, která si toho rána spolu s rádiem brouká svoji nejoblíbenější písničku – Bette Davies Eyes. 

 

Jenže pak se svět zastaví.

 

Režie: Lenka Šestáková 

Dramaturgie: Adéla Kalusová

Hrají: Tereza Hronková

             Aneta Švarcová

             Adéla Kalusová 

             Tereza Faltýnová 

             Eliška Čadová  

DSC_9804.jpg

PREMIÉRA 20.12.2021

Tragikomická hříčka dramatičky Mileny Štráfeldové.

 

Píše se rok 1938. Spisovatel Karel Poláček nacvičuje se svou partnerkou Dorou krátkou scénku pro pobavení hostů silvestrovského večírku u Ferdinanda Peroutky. Zkoušejí, debatují, špičkují se, vzpomínají a zase zkoušejí, zatímco se venku, za zdmi jejich bytu, chystá ještě jiné divadlo...

 

Hrají: Adéla Kalusová a Martin Doucha

Hudba: Sára Suchá a Martin Doucha

Divadelní představení 2021/2022

vERNISÁŽ .png

HAWKLINSKÁ NESTVŮRA 

PREMIÉRA 25.6.2021 

Co může být horšího než Havaj... 

U autora,jako je Richard Brautigan je možné vše. Jak se s předlohou popasují náctiletí studenti milující westernový brak, absurdní humor, jinakost, notnou míru střelenosti a naprosto nespoutanou fantazii? 

 

Představení ve spolupráci se ZUŠ B. Jeremiáše vzniklo na motivy bizarního, mistrně napsaného gotického westernu odehrávajícího se roku 1902 ve východní části Oregonu, který začíná ve chvíli, kdy patnáctiletá indiánská dívka omylem vstoupí do nesprávného nevěstince a hledá ty správné muže, aby zabili příšeru, která žije v ledovcových jeskyních ukrytých pod domem slečny Hawklinové. A jimi profesionální zabijáci Greer s Cameronem, který si pořád něco počítá, rozhodně jsou. 

 Čarovné, výstřední, vzrušující, překvapivé a to vše jen tak jakoby mimochodem s notnou dávkou lehkosti.

ZUŠ B. Jeremiáše, režie: Lenka Šestáková 

DSC_3312 - kopie.jpg

VERNISÁŽ 

PREMIÉRA 27.6.2021

Mladí manželé Věra a Michal si na návštěvu do svého bytu pozvali přítele Bedřicha. Ten se nestačí divit, jak moc se interiér změnil. Vše je dokonalé - manželé, syn, obývák, jídlo, dokonce i...ale zajímá to vůbec Bedřicha? Jsou Věra a Michal šťastní? Kdo je ve skutečnosti Bedřich? A nejsou návštěvy přátel vlastně nebezpečné?

Hrají: Linda Kunclová, Martin Doucha, Daniel Dvořák

Přednáška o Ukrajině ve 20. století - jak to bylo a je, kdo to byl Bandera, obrana proti d

KOUZELNÝ SAD 

-

"Vždycky, když lidem v životě něco moc chybí, vyprávějí si o tom aspoň v pohádkách."

A v této se sny splní, studna bude plná a láska a dobrota srdce vysoko přebije nenávist a zlobu. A ty nejprostší věci jsou nejvzácnější.
Na motivy orientální pohádky Libuše Palečkové o lásce, přátelství a věčné lidské touze po svobodě hrají žáci 7. až 9. třídy.

Scénář s použitím lidové arabské a orientální poezie vznikl během online výuky literárně-dramatického oboru ZUŠ B. Jeremiáše ve spolupráci se Studentským universitním divadlem.

bottom of page