top of page

O nás

Divadlo SUD je prostor v centru Českých Budějovic, který je otevřený všem, kteří se chtějí umělecky realizovat a navazovat skrze umění dialog sami se sebou, s diváky, posluchači, se všemi.

Nové vedení je mladé a plné energie. Pohání nás láska k divadlu, která je upřímná, bláznivá a bezbřehá. S mladistvým elánem přichází nespočet nápadů, které se v nás rodí každou vteřinou. Nejsme však poblázněná skupina mladých a potrhlých bohémů. Jsme vzdělaní, máme praxi, názor a k možnosti rozžívat prostor našeho divadla přistupujeme s velkou pokorou a respektem.

Jsme přesvědčeni, že tvůrčí sílu dokážeme proměňovat v jasném konceptu. Chceme divákům nabídnout vidění umění našima očima a společně s nimi vytvářet jedinečné události.

Bright Gradient Lettering Rainbow Facebook Cover (Dokument A4) (30 × 21 cm) (60 × 35 cm).p

Jsme si vědomi, že naši velkou devízou je několikaletá tradice, kterou SUD má ve svém samotném fungování a především ve své nabídce vzdělávání v dramatické tvorbě.

Kurzy dramatické tvorby mohou navštěvovat děti od předškolních let po dospěláky neomezeného věku. Vzdělávací programy jdou ruku v ruce s naší filozofií, že lásku k divadlu v sobě může objevovat a rozvíjet opravdu každý a divadlo si tak vychovává vlastní generace tvůrčích osobností.

Naší ideou je poskytnout místo, útočiště pro tvorbu a poznání. Proto jsme otevření pro jedince i projekty, které nemají možnost vlastního prostoru. Máte kapelu? Fotíte a rádi byste své fotografie někde vystavili? Děláte divadlo? Pokud je mezi vámi někdo, kdo by rád využil divadlo SUD pro vlastní realizaci, rádi se s vámi sejdeme a pobavíme se o možné spolupráci.

Jedno je jasné. Mít divadlo je naprosto boží, ale je to také velká zodpovědnost a těžká práce. My se na vše, co nám společná tvorba a vedení našeho milovaného SUDU těšíme.

A těšíme se i na vás.

DSC_3375.jpg
DSC_3225.jpg
DSC_9871.jpg
DSC_8951.jpg
bottom of page