top of page

čt 23. 3.

|

SUD - studentské universitní divadlo

Nácvik na večírek a beseda s Milenou Štráfeldovou (R)

Divadelní představení Na tuto akce lze provést rezervaci vstupenek. Po vyplnění formuláře vám přijde na e-mail potvrzení rezervace. Vstupné se platí v hotovosti před začátkem akce. CENY VSTUPENEK: Plné vstupné: 130 Kč Studenti: 70 Kč

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Nácvik na večírek a beseda s Milenou Štráfeldovou (R)
Nácvik na večírek a beseda s Milenou Štráfeldovou (R)

Čas a místo

23. 3. 2023 19:00 – 20:45 SEČ

SUD - studentské universitní divadlo , Hroznová 8, 370 01 České Budějovice, Česko

Hosté

O události

Repríza k oslavě 131. výročí narození Karla Poláčka. Po představení následuje BESEDA s autorkou dramatu, spisovatelkou Milenou Štráfeldovou.

Píše se rok 1938. Spisovatel Karel Poláček nacvičuje se svou partnerkou Dorou krátkou scénku pro pobavení hostů silvestrovského večírku u Ferdinanda Peroutky. Zkoušejí, debatují, špičkují se, vzpomínají a zase zkoušejí, zatímco se venku, za zdmi jejich bytu, chystá ještě jiné divadlo.

Hrají: Adéla Kalusová a Martin Doucha Hudba: Sára Suchá, Martin Doucha a skladba Richte mich, Gott (F. Mendelssohn)

Vstupné: 130 Kč (dospělí), 70 Kč (studenti)

Milena Štráfeldová je spisovatelka, dramatička a filmová scénáristka. Více než dvacet let pracovala v Českém rozhlase v Praze. Ve své literární tvorbě se věnuje především naší historii. Dosud publikovala například romány o politických vězeňkyních 50. let /Trestankyně/, o Lídě Baarové /Sestry B./ nebo o malířce Toyen /To je on!/ Osudy historických osobností se inspirovala i ve svých divadelních hrách, Boženě Němcové je věnována hra Osamělé večery Dory N., kterou uvedlo i Jihočeské divadlo v Č. Budějovicích, příběh architekta Adolfa Loose připomíná hra Odpolední čaj u Loosů, uváděná už šestou sezónu v Loosových historických interiérech v Plzni, a svou divadelní podobu má i příběh Lídy Baarové a její sestry Zorky Janů Sestry B. Podle námětů a scénářů Mileny Štráfeldové vznikly i filmy režiséra Luboše Hlavsy o Janu Husovi, Jeronýmu Pražském a J. A. Komenském.

Vstupenky

  • Rezervace vstupenky

    Plné vstupné: 130 Kč Snížené vstupné - studenti: 70 Kč

    0,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page