top of page

st 23. 3.

|

Kampus Hybernská

Nácvik na večírek / Praha - Kampus Hybernská

Místo konání: Kampus Hybernská, Praha https://www.kampushybernska.cz/2022/02/14/hyb4-citarna-nacvik-na-vecirek/ V rámci oslavy 130. výročí narození Karla Poláčka.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Nácvik na večírek / Praha - Kampus Hybernská
Nácvik na večírek / Praha - Kampus Hybernská

Čas a místo

23. 3. 2022 19:00 – 20:00 SEČ

Kampus Hybernská, Hybernská 998/4, 110 00 Nové Město

O události

Místo konání: Kampus Hybernská, Praha

https://www.kampushybernska.cz/2022/02/14/hyb4-citarna-nacvik-na-vecirek/

V rámci oslavy 130. výročí narození Karla Poláčka.

---

Tragikomická hříčka dramatičky Mileny Štráfeldové.

Píše se rok 1938. Spisovatel Karel Poláček nacvičuje se svou partnerkou Dorou krátkou scénku pro pobavení hostů silvestrovského večírku u Ferdinanda Peroutky. Zkoušejí, debatují, špičkují se, vzpomínají a zase zkoušejí, zatímco se venku, za zdmi jejich bytu, chystá ještě jiné divadlo...

Hrají: Adéla Kalusová a Martin Doucha

Hudba: Sára Suchá a Martin Doucha

Paní Milena Štráfeldová nabídla v létě 2020 divadlu SUD k inscenování své drama Nácvik na večírek, které zachycuje poslední roky života slavného autora Karla Poláčka a jeho družky Dory Vaňákové. Po nuceném odkladu způsobeném pandemií bude hra konečně v SUDu uvedena a to ve světové premiéře.

Milena Štráfeldová je spisovatelka, dramatička a filmová scénáristka. Více než dvacet let pracovala v Českém rozhlase v Praze. Ve své literární tvorbě se věnuje především naší historii. Dosud publikovala například romány o politických vězeňkyních 50. let /Trestankyně/, o Lídě Baarové /Sestry B./ nebo o malířce Toyen /To je on!/ Osudy historických osobností se inspirovala i ve svých divadelních hrách, Boženě Němcové je věnována hra Osamělé večery Dory N., kterou uvedlo i Jihočeské divadlo v Č. Budějovicích, příběh architekta Adolfa Loose připomíná hra Odpolední čaj u Loosů, uváděná už šestou sezónu v Loosových historických interiérech v Plzni, a svou divadelní podobu má i příběh Lídy Baarové a její sestry Zorky Janů Sestry B. Podle námětů a scénářů Milena Štráfeldové vznikly i filmy režiséra Luboše Hlavsy o Janu Husovi, Jeronýmu Pražském a J. A. Komenském.

Sdílet událost

bottom of page