top of page

po 28. 2.

|

SUD - studentské universitní divadlo

PŘEDSTAVENÍ NA PODPORU UKRAJINY / Nácvik na večírek

!VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ! Výtěžek z představení poputuje na sbírku organizace ČLOVĚK V TÍSNI - SOS UKRAJINA. *Prodej vstupenek na místě před konáním akce.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
PŘEDSTAVENÍ NA PODPORU UKRAJINY / Nácvik na večírek
PŘEDSTAVENÍ NA PODPORU UKRAJINY / Nácvik na večírek

Čas a místo

28. 2. 2022 18:00

SUD - studentské universitní divadlo , Hroznová 8, 370 01 České Budějovice, Česko

O události

Vedení a členové divadla SUD chtějí vyjádřit podporu těžce zkoušenému ukrajinskému lidu a ruským občanům, kteří nesouhlasí s jednáním jejich prezidenta, neboť vpád ruské armády na ukrajinské území není ničím jiným než nevyprovokovaným agresivním válečným útokem, jenž má za cíl destabilizovat demokratickou zemi.

Nesouhlasíme s vyfabulovanými argumenty ruského prezidenta, jelikož jsou to argumenty, které nestojí na historických faktech a neopírají se o demokratické zásady moderní evropské společnosti. Odehráním představení Nácvik na večírek o životním příběhu Karla Poláčka a jeho partnerky Dory chceme alespoň symbolicky projevit naší podporu, jelikož si uvědomujeme, že Ukrajina bojuje nejen za sebe, ale i za nás, občany ČR.

!VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ! Výtěžek z představení poputuje na sbírku organizace ČLOVĚK V TÍSNI - SOS UKRAJINA.

---

INFORMACE O PŘEDSTAVENÍ:

Tragikomická hříčka dramatičky Mileny Štráfeldové.

Píše se rok 1938. Spisovatel Karel Poláček nacvičuje se svou partnerkou Dorou krátkou scénku pro pobavení hostů silvestrovského večírku u Ferdinanda Peroutky. Zkoušejí, debatují, špičkují se, vzpomínají a zase zkoušejí, zatímco se venku, za zdmi jejich bytu, chystá ještě jiné divadlo...

Hrají: Adéla Kalusová a Martin Doucha

Hudba: Sára Suchá, Martin Doucha a skladba Richte Mich, Gott (F. Mendelssohn)

Sdílet událost

bottom of page