top of page

ne 09. 6.

|

České Budějovice 1

SUDOBRANÍ // DS EXTRAS - Cestovatelky časem, aneb jak to tenkrát (možná) bylo?

Divadelní představení

SUDOBRANÍ // DS EXTRAS - Cestovatelky časem, aneb jak to tenkrát (možná) bylo?
SUDOBRANÍ // DS EXTRAS - Cestovatelky časem, aneb jak to tenkrát (možná) bylo?

Čas a místo

09. 6. 2024 15:30 – 16:15

České Budějovice 1, Hroznová 8, 370 01 České Budějovice-České Budějovice 1, Česko

O události

Cestovatelky časem, aneb jak to tenkrát (možná) bylo?

Čtyři cestovatelky časem s neopakovatelným humorem postupně objevují dějiny lidstva. Začínají od samého počátku, tedy v pravěku. Jako pravěké ženy objevují oheň, tahají z jámy mamuta, žvýkají kůže a čmárají na skálu první umění - jeskynní malby. V gotickém klášteře opisují knihu, zazpívají motet a zahrají trubadůrskou milostnou píseň na loutnu. Renezance je ve znamení vynálezu příboru, první pitvy, geniálního Leonarda a tajemné Mony Lisy. Barokem protančí v parukách a bohatých sukních v rytmu menuetu a málem se při tom udusí v korzetu. Klasicismus, ten je plný paradoxů. Na straně jedné bláznivý Napoleon a jeho války, na straně druhé překrásné umění zastoupené pány Beethovenem a Goethem. Na romantickém pikniku nás spisovatelky Brontëová a Austenová seznámí se slovutným zahradním architektem, sirem Kentem. Impresionismus je plný dojmů, vůní a síly okamžiku, na jevišti diváky okouzlí dívka s vlasy jako len a vznikne opravdový impresionistický obraz za zvuků hudby Clauda Debussyho. A nakonec naše cestovatelky doputují až do současnosti. Co myslíte, co tam na ně čeká?

O našem souborečku:

Čtyři velká srdce. Čtyři amatérské herečky, které se začaly scházet přibližně před dvěma roky, zprvu výhradně kvůli obyčejné potřebě užít si pravidelně nějaký čas kamarádkami. A také kvůli snaze jejich maminek děvčata co nejvíce rozvíjet. Divadlo, které po nějaké době začalo být životaschopné i pro veřejná vystoupení, se stalo nečekaným „bonusem“. Největší odměnou pro naše herečky je upřímná, spontánní a bezstarostná radost z hraní. Zkoušky se staly pro děvčata místem, kam se velmi těší a kde si užijí hlavně legraci.

A proč „ESTRAS“ ? To, co je všechny spojuje, je jeden extra chromozom, který jim byl dán do vínku. A možná díky němu je jejich divadlo jiné, vlastně také tak trochu „extra“...

Vstupenky

  • Vstupenka

    Od 70,00 Kč do 90,00 Kč
    • 90,00 Kč
    • 70,00 Kč

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page