top of page

pá 21. 4.

|

České Budějovice

Suzanne Renaud / Divadelní spolek JEDL

Divadelní spolek JEDL - Suzanne Renaud O životě a díle ženy Bohuslava Reynka, básnířky Suzanne Renaudové (1889-1964) Hrají: Lucie Trmíková, Markéta Cukrová a Adam Melíšek Autorky textu: Suzanne Renaud a Lucie Trmíková NUTNÉ ZAKOUPIT VSTUPENKY ONLINE!

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Suzanne Renaud / Divadelní spolek JEDL
Suzanne Renaud / Divadelní spolek JEDL

Čas a místo

21. 4. 2023 19:00

České Budějovice, Hroznová 8, 370 01 České Budějovice, Česko

Hosté

O události

Suzanne Renaud

Divadelní spolek JEDL  // Více informací

Anotace: O životě a díle ženy Bohuslava Reynka, básnířky Suzanne Renaudové (1889-1964)

Scénář: Lucie Trmíková na základě knihy Lucie Tučkové “Suzanne Renaud: Petrkov 13”

Hrají: Lucie Trmíková, Markéta Cukrová a Adam Melíšek

Délka představení: 1 hod 20 bez přestávky

Protnutí dvou zcela odlišných světů. Francie a Vysočina. Podle slov svých synů si připadala jako zapomenutá uschlá kůrka za kanapem. A také podle slov jejich synů by prý bylo pro ty dva lépe, kdyby se nikdy nepotkali. To byste tady nebyli vy dva, podotkla tehdy mladá žena na své první návštěvě Jirky a Daníka Reynkových v Petrkově. A Jiří jen s úsměvem pokrčil rameny: No co, to už nejde změnit.

Vracíme se do Petrkova, abychom si poslechli francouzskou hudbu, kterou Suzanne měla ráda a její slova: básně, texty, dopisy.

"Pokojík à la V.Gogh, kam chodím ukrýt svá trápení. Jedna stěna s růžovým nátěrem, staré kanape, to je celá chudoba. A vrchol, výhled na starou lípu a několik hezkých Reynků na zdi (vlaštovka), to je zase všechna nádhera.

 

CENA VSTUPENKY:  250 Kč

*Vstupenku je nutné zakoupit online! 

--

Medailonky účinkujících: Lucie Trmíková je činoherní, autorská a filmová herečka. Vystudovala činoherní herectví na DAMU, řadu let působila a působí v několika pražských divadlech - Činoherní klub, Divadlo Komedie, Divadlo v Dlouhé atd. V roce 2011 založila společně se svým manželem, režisérem Janem Nebeským a hercem Davidem Prachařem spolek JEDL coby platformu pro nezávislé autorské divadlo. V roce 2019 získala Lucie Trmíková Cenu Thálie za ztvárnění Anny v Bergmanových Soukromých rozhovorech (režie Jan Nebeský, Div. spolek JEDL). Vedle psaní autorských dramatických textů se věnuje také dabingu a objevila se v několika českých filmech i seriálech, např. v seriálu Ulice či filmu Pojedeme k moři. V současné době je možné Lucii Trmíkovou vidět např. v inscenaci Médeia, Manželská historie, Ženy, držte huby! a v mnoha dalších inscenacích.  

Markéta Cukrová je operní pěvkyně - mezzosopranistka. Ve své tvorbě se vedle klasického romantického repertoáru věnuje i tzv. staré hudbě, jíž je velmi vyhledávanou interpretkou, ale také hudbě období klasicismu, 20. století a současné hudbě. Vystupovala s řadou českých i zahraničních orchestrů (např. Collegium 1704, La Risonanza či Collegium Marianum), spolupracuje s Českou televizí a rozhlasem, koncertně vystupuje na evropských i světových pódiích (Japonsko, USA, Brazílie atd.). Vedle své rozsáhlé koncertní činnosti se věnuje i opeře. V roce 2018 byla za jednu ze svých operních rolí nominovaná na Cenu Thálie. V současné době je členkou opery Jihočeského divadla, kde je možné ji vidět např. v inscenaci Mefistofeles nebo v inscenaci Mesiáš na Otáčivém hledišti v Č. Krumlově. 

 Adam Melíšek je český hudebník - violoncellista. Vystudoval Gymnázium a hudební školu hl. města Prahy (GMHS), dále pokračoval ve studiu na Pražské konzervatoři. Již pátým rokem je stálým výpomocným členem České studentské filharmonie pod taktovkou Marka Ivanoviće. Orchestr za jeho členství spolupracoval i s dirigenty S. Bychkovem, Sirem S. Rattlem a G Antoninim. V září roku 2022 se stal součástí čtyřčlenné barokní skupiny (BOPK). S ní odehrál koncerty v jičínské Lodžii a pražském Husitském kostele v ulici Farského. Na Pražské konzervatoři byl členem symfonického orchestru (SOPK).

Vstupenky

  • Vstupenka

    250,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page